^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Licznik odwiedzin

65744
DzisiajDzisiaj3
WczorajWczoraj79
W tym tygodniuW tym tygodniu225
W tym miesiącuW tym miesiącu1319
Od początkuOd początku65744

Święto marchewki

05 kwietnia 2017 r. w przedszkolu w Kobierzycach obchodziliśmy Dzień Marchewki. Wszyscy ubrani byliśmy na pomarańczowo. Korytarz również był ozdobiony pomarańczowymi balonami i marchewkowymi plakatami. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole oraz zapoznanie dzieci z rzadko używanym w obecnych czasach sprzętem gospodarstwa domowego-sokowirówką. Wszystkie nasze działania w dniu dzisiejszym były związane tematycznie z marchewką. Były zabawy ruchowe ze śpiewem-urodziny marchewki, zabawa zręcznościowa - zajączki na polu marchewkowym, robiliśmy  marchewkowe kukiełki, wiersz o brzydkim zachowaniu i dlaczego niektóre dzieci nie lubią marchewki J. Brzechwy, zabawa orientacyjno-porządkowa z podawaniem marchewki z rąk do rąk, zagadki i tańce integracyjne przy muzyce. Panie kucharki obrały marchewki, z których robiliśmy sok. Było dzisiaj dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne zdrowe i uśmiechnięte.

Copyright © 2015. Przedszkole Samorządowe w Kobierzycach