^Na górę

W tym miesiącuW tym miesiącu3844
Od początkuOd początku167611

Ramowy rozkład dnia

Ramowy rozkład dnia w naszym przedszkolu

Godziny

Działania dzieci

6:30 - 8:00

ZACZYNAMY I DO NOWEJ PRZYGODY ZAPRASZAMY

Schodzenie się dzieci, zajęcia opiekuńcze, zabawy samorzutne, gry i zabawy dowolne dzieci wg pomysłów własnych lub przy niewielkim udziale nauczyciela. Rozmowy swobodne z dziećmi, grupowe zabawy integrujące, ćwiczenia poranne. Praca indywidualna o charakterze stymulująco – wyrównawczym, indywidualna pomoc wspomagająca rozwój dziecka.

8:00 – 8.30

Zabawy integrujące grupę. Poranne ćwiczenia gimnastyczne lub zabawa ruchowa. Przygotowanie do śniadania - wyrabianie nawyków higienicznych związanych z samoobsługą dziecka.

8:30 – 9.00

ŚNIADANIE TO TEŻ WAŻNE ZADANIE

Kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych, rozwijanie czynności samoobsługowych, umiejętności samodzielnego i kulturalnego spożywania posiłków oraz odpowiedniego zachowania się przy stole.

9:00 - 10:30

WSPÓLNIE ODKRYWAMY - KOMPETENCJE KLUCZOWE NABYWAMY

Organizowane przez nauczyciela sytuacje edukacyjne z całą grupą według wybranego programu wychowania przedszkolnego, różnorodne propozycje zajęć i zabaw rozwijających twórczą aktywność dzieci. Swobodna zabawa dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela.

10:30 - 11:45

TWÓRCZO DZIAŁAMY - INTELIGENCJE WIELORAKIE WCIĄŻ ROZWIJAMY,

W zależności od pogody,dowolna aktywność dzieci w salach  lub na powietrzu, zabawy konstrukcyjne i manipulacyjne, gry i zabawy na powietrzu, spacery i wycieczki - tworzenie okazji do poznawania rzeczywistości przyrodniczej, społecznej  i kulturowej

11:45 - 12:00

Przygotowanie do obiadu - wyrabianie nawyków higienicznych związanych z samoobsługą dziecka.

12:00 - 13:00

O ENERGIĘ DBAMY I OBIAD ZJADAMY

rozwijanie samoobsługi, umiejętności  kulturalnego spożywania posiłków oraz właściwego zachowania się przy stole, prawidłowego posługiwania się sztućcami,  poszerzanie doświadczeń żywieniowych dzieci.

Rozchodzenie się dzieci korzystających z dwóch posiłków

ODPOCZYWAMY, BO O HARMONIJNY ROZWÓJ DBAMY

Dzieci starsze - czas relaksu – czytanie dzieciom, słuchanie muzyki, zabawy i ćwiczenia relaksacyjne, zajęcia wyciszające. Praca indywidualna wspierająca rozwój dziecka, zajęcia dodatkowe rozwijające zainteresowanie dzieci, zajęcia specjalistyczne, w dni pogodne zabawy na powietrzu

Dzieci młodszegr I – leżakowanie,