^Na górę

III. DBAMY O PRZYRODĘ

IV. WIELKNOC

Zadania do realizacji:

• Zapoznanie dzieci z pracą listonosza i pocztowców, budzenie szacunku do odpowiedzialnej i ważnej pracy listonosza oraz pocztowców, wzbogacenie słownika dzieci o wyrażenia związane z pocztą, utrwalanie znajomości nazwiska i miejsca zamieszkania, doskonalenie umiejętności uważnego słuchania.
  • Wzbogacanie wiedzy o środowisku przyrodniczym, rozwijanie mowy, rozwijanie słuchu fonematycznego, wzbogacanie wiedzy na temat zwierząt hodowanych na wsi, rozwijanie umiejętności poprawnej odmiany rzeczowników i układania zdrobnień oraz umiejętności układania rymów, rozwijanie umiejętności opisywania wyglądu zwierząt za pomocą przymiotników, utrwalanie nazw liczebników porządkowych w aspektach kardynalnym
    i porządkowym.
  • Kształtowanie świadomości ekologicznej, rozumienie konieczności ochrony środowiska przyrodniczego, poznawanie zasad szanowania przyrody i zachęcanie do ich przestrzegania, rozwijanie rozumowania przyczynowo-skutkowego, stwarzanie sytuacji edukacyjnych wymagających liczenia, utrwalanie określeń związanych z położeniem przedmiotów w przestrzeni, poznawanie znaczenia drzew dla ludzi i środowiska, poznawanie informacji na temat przejawów działalności ekologicznej człowieka.

Utrwalanie wiadomości na temat tradycji wielkanocnych, poszerzanie doświadczeń
i wiadomości dotyczących tworzenia barw pochodnych,  rozwijanie umiejętności wykonywania ćwiczeń według instrukcji słownej, rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego, kształtowanie poczucia rytmu, wyrabianie reakcji na określone sygnały, porównywanie długości i wysokości przedmiotów

Poznajemy  Prawa Dziecka

„MAM PRAWO …"Mam prawo znać bajki i opowiadania dla dzieci"