^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Licznik odwiedzin

63805
DzisiajDzisiaj39
WczorajWczoraj47
W tym tygodniuW tym tygodniu39
W tym miesiącuW tym miesiącu1106
Od początkuOd początku63805

Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze gr I

                     ZAŁOŻENIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE NA MIESIAC  Maj 2018

                                              DO REALIZACJI W GRUPIE  I „ Bąbelki”

Temat: Polska mój dom

Poznawanie swojej miejscowości określanie miejsca zamieszkania (miasto, wieś). Rozwijanie poczucia przynależności narodowej podawanie nazwy naszego kraju, symboli narodowych: flagi, godła, hymnu poznawanie poprzez literaturę pochodzenia nazwy stolicy Polski – Warszawy, jej herbu i ważniejszych miejsc.

Temat: Muzyka jest wszędzie.

Słuchanie i śpiewanie piosenek :w wykonaniu nauczyciela,  nauka prostych piosenek ; śpiewanie piosenek razem z osobą dorosłą. Wyrażanie muzyki ruchem; uczestniczenie w zabawach rytmicznych, ruchowych ; reagowanie na zmiany tempa i dynamiki utworu o dużym zróżnicowaniu ; rytmiczne poruszanie się przy muzyce.

Temat: : Święto Rodziny

Podawanie informacji na temat swojej rodziny; jak mają na imię, mama, tata, dzielenie się informacjami na temat ważnych wydarzeń z życia rodziny. Organizowanie świąt o charakterze rodzinnym, uczestniczenie w krótkich programach artystycznych.

Temat: : Wiosenna łąka

Oglądanie kwitnących roślin; zwrócenie uwagi na zawarte w nich piękno; poznawanie warunków niezbędnych do rozwoju zwierząt; dostrzeganie różnic w budowie dzikich zwierząt, dostępnych w bezpośredniej obserwacji;  określanie znaczenia barwy ochronnej w życiu zwierząt.

 

Prawa dziecka - maj

Mam prawo… spędzać czas z moimi  najbliższymi

 

 

         

 

Copyright © 2015. Przedszkole Samorządowe w Kobierzycach